ESEF atskaites

Mēs esam oficiāls iXBRL marķēšanas rīku ieviešanas un konsultāciju partneris uzņēmumiem un revidentiem

Pilna cikla iXBRL projektu īstenošana
iXBRL pārbaudes rīka izplatītājs revidentiem
Ilgtspējas ziņojuma konvertācija XHTML formātā
Konsultācijas par ESEF prasībām un gada pārskatu iXBRL marķēšanas procesu
Revīzija saskaņā ar ESEF prasībām Gada Pārskatiem XHTML formātā
Konsultācijas un ilgtspējas ziņojuma iXBRL marķēšana saskaņā ar ESG taksonomiju (šobrīd ar IFRS apstiprināto SASB taksnomiju)
iXBRL sertificētu rīku izplatītājs ziņošanai saskaņā ar ESEF prasībām
Revīzija saskaņā ar ESEF prasībām konsolidētiem Gada Pārskatiem XHTML formātā ar Inline XBRL marķējumu

Orients Audit & Finance ir līderis ESEF atskaišu pakalpojumu jomā Latvijā. Mēs īstenojam iXBRL projektus un konsultējam par ESEF prasībām, nodrošinot saviem klientiem sertificētu marķēšanas rīku un/vai iXBRL pilna cikla ziņošanas pakalpojumu biržas sarakstā iekļautiem uzņēmumiem.

Saskaņā ar ESEF (Eiropas vienotais elektroniskais formāts) ziņošanas prasībām sākot no 2021. gada visiem biržas sarakstos iekļautiem uzņēmumiem jāsniedz finanšu ziņojumi XHTML formātā.

XHTML prasības var izpildīt, veicot konvertēšanu no:

  • MS Word formāta
  • Excel formāta
  • InDesign formāta

XHTML formāts prasa atskaišu marķēšanu, izmantojot specializētu rīku:

  • visus konsolidētos finanšu pārskatus jāmarķē saskaņā ar Inline XBRL (iXBRL) specifikāciju, izmantojot SFPS taksonomiju.
  • šobrīd jāmarķē galvenie finanšu pārskati un no 2022. gada finanšu pielikumu teksta blokus.

Orients Audit & Finance ir Corefiling partneris Baltijā un Skandināvijā. Mēs piedāvājam:

 

Corefiling ir Lielbritānijā bāzēts starptautisks programmatūras un pakalpojumu uzņēmums, kas specializējas datu efektivitātes nodrošināšanā, jo īpaši ārējo atskaišu un XBRL tehnoloģijas izmantošanas jomā. Corefiling programmatūra un pakalpojumi aptver visu pārskatu ekosistēmu, tostarp datu standartu definēšanu, ziņojumu sagatavošanu, pārbaudi un datu vākšanu.

*XBRL Certified Software™ ir programmatūra, kuru ir pārbaudījusi XBRL International, lai tā atbilstu XBRL specifikācijām.

Plašāka informācija šeit: Vienotais elektroniskais ziņošanas formāts biržā kotētiem uzņēmumiem, Digitalizācija un ilgtspēja apvienojās.

Atsauksmes par ESEF projektiem

“Novērtējam Orients Audit & Finance pakalpojumu, ko mūsu sadarbībā raksturoja precizitāte, ievēroti laika termiņi un kvalitāte.” KASPARS GIBEIKO, Grāmatvedības departamenta vadītājs “Attīstības finanšu institūcija Altum” AS

"Liels paldies Orients Audit & Finance komandai par sadarbību gada pārskata iXBRL maķēšanas procesā saskaņā ar ESEF formātu. Sadarbība bija konstruktīva, attieksme laipna un izpalīdzīga. Ļoti novērtēju Orients Audit & Finance iesaisti komunikācijā ar Nasdaq globālo jautājuma sakārtošanā, kā arī komunikācijā ar auditoriem. Paldies par operatīvām atbildēm uz jautājumiem un skaidrojumiem!" ZANE JOZEPA, finanšu direktore “SAF Tehnika” AS

Pieredze

Nozares